Wycieczka do oczyszczalni ściekówWycieczka do oczyszczalni ścieków

Klasa 4 wybrała się na pieszą wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Osówcu. Już podczas drogi uczniowie mieli okazję poznawać różne gatunki roślin, które ciekawie przedstawiała Pani Gosia Pożyczek.

Na miejscu poznaliśmy etapy oczyszczania ścieków oraz dowiedzieliśmy się, jak ważna jest ochrona środowiska i dbanie o czystość wody. Po oczyszczalni oprowadzili nas Panowie Andrzej Kwiatkowski oraz Tomasz Sucharski, którzy w interesujący sposób opowiadali o swojej pracy i chętnie odpowiadali na nasze pytania. Po zwiedzaniu udaliśmy się na poczęstunek przy ognisku, które przygotował dla nas sołtys, Pan Ryszard Szczepański. Serdecznie dziękujemy Panu Rysiowi za zasponsorowanie bułek, wody i kiełbasek, Pani Agnieszce Sierze za pyszne soczki oraz Panom Andrzejowi i Tomkowi za ciekawe oprowadzenie po oczyszczalni i słodki poczęstunek. W drogę powrotną udaliśmy się busem. Był to bardzo miły i ciekawy dzień pełen nowych doświadczeń. Wycieczkę zorganizowały Pani Małgorzata Pożyczek i Zuzanna Fornalik.